Magyarország honvédelmi miniszterének 38/2020 számú utasítása alapján, valamint a Magyar Honvédség Parancsnokának 388/2020-as parancsában foglaltak szerint, a Magyar Honvédség felső szintű vezetése és irányításának átalakítását követő működési tapasztalatok alapján, a Magyar Honvédség középszintű vezetési feladatokat ellátó honvédségi szervezetek szervezeti felépítése és feladatrendszere átalakításra kerül, amelynek eredményeként létrejövő stratégiai, közép és végrehajtó szintű rendszer biztosítja a különleges jogrendi időszak speciális feladataira történő hatékony felkészülést és azok jövőbeni ellátását.

Az említett HM utasítás paragrafusai alapján, 2020. augusztus 1-jei hatállyal Szentendre helyőrségben megalakításra került a Magyar Honvédség Transzformációs Parancsnokság.

 

Szervezeti felépítés

Az MH Transzformációs Parancsnokságot a parancsnok, a fejlesztési parancsnokhelyettes, valamint a törzsfőnök szolgálati alárendeltségében működő szervezeti elemek alkotják. Az MH Transzformációs Parancsnokság vezetése a parancsnok által közvetlenül, valamint a fejlesztési parancsnokhelyettes, a törzsfőnök és a felkészítési parancsnokhelyettes, illetve az altiszti és legénységi állomány vonatkozásában a vezénylőzászlós által működtetett altiszti támogató csatorna útján valósul meg.

A Magyar Honvédség Transzformációs Parancsnokság legnagyobb szervezeti egységei a Parancsnokság, a Törzs, valamint a Fejlesztési szervek. Előbbiek Szentendre, míg a Fejlesztési szervek Budapest helyőrségben diszlokálnak.

Csapatkarjelzés

Az MH TP csapatkarjelzése kör alakú sötétkék mezőben álló címerpajzs, amelynek az alja és a teteje is kicsúcsosodó, a két felső sarka lecsapott, így homorú sarkok képződtek. Mögötte két kard a két homorú sarokban, a pajzson a nemzeti trikolór színeiben lobogó lángú, szárnyas fáklya. A sötétkék mezőt arany színű  sáv veszi körbe, felső részén két ezüst színű csillaggal, valamint körkörösen a: MAGYAR HONVÉDSÉG (felül) TRANSZFORMÁCIÓS PARANCSNOKSÁG (alul) felirattal.

A csapatkarjelzés szimbólumrendszere:

A két ezüst csillag a szervezet helyét jelöli a Magyar Honvédségen belül. A külső, körkörös sáv arany színe a legmagasabb szintű tudást szimbolizálja, a tapasztalatok rendszerezése után nyert bölcsességet, valamint a nappalt. A belső mező kék színe az intellektus és az egység szimbóluma. Ezen kívül a kék-sárga szín Szentendre város hivatalos színe, ahol is az MH TP parancsnoksága székel. A pajzs a támadások elhárítására, a honvédelemre utal, a pajzs mögötti kardok az állandó éberséget és aktivitást jelképezik, ezüst színük az éjszakát  szimbolizálja. Nappal és éjszaka is készen kell állni a haza védelmére. A lobogó láng, a szárnyak és a fáklya, felülről lefelé haladva a nemzeti trikolór színeit adják. Az égő fáklya a megvilágosodás, az igazság, a halhatatlanság kifejezője, a tudás szimbóluma. Útmutatást ad az állandóan változó világon való átkeléshez. A fáklya lángjának piros színe erőt jelenít meg, az aszimmetrikus lángnyelvek életet, mozgást, energiát sugároznak. A fáklya zöld színe a reményt szimbolizálja. A szárny az erő és a hatalom jelképe, kiterjesztett szárnyként gondoskodást, biztonságot nyújt az oltalmat keresőknek, a haza védelmére utal, fehér színe a hűséget jelképezi.

https://mhhtp.honvedseg.hu/wp-content/uploads/2022/11/TP-400x400.png
https://mhhtp.honvedseg.hu/wp-content/uploads/2022/11/TP-gyak-400x400.png

Kapcsolat

   

MH HTP

Cím: Dózsa György út 12-14, Szentendre, Pest, 2000 Hungary

Tel.: Duruczné Téglás Dóra százados Beosztás: kommunikációs főtiszt 06/1/ 474-1100 HM-tel.: 52-1018

Történetünk

A Magyar Honvédség Parancsnokságának és a Magyar Honvédség egyes katonai szervezeteinek átalakításával összefüggő egyes feladatokról” szóló 382/2022.

MH PK parancs alapján az MH Transzformációs Parancsnokság és az MH Modernizációs Intézet, mint önálló költségvetési szervezet megszűnésével jogutódként más magasabb szintű parancsnokság jogállással, Szentendre székhellyel, új költségvetési szervként 2022. november 01-el került megalakításra az MH Haderőmodernizációs és Transzformációs Parancsnokság.

Közérdekű adatok

Székhelye:

  • 2000 Szentendre, Dózsa György út 12-14.

Telephelyek:

  • 1101 Budapest, Hungária körút 9-11.
  • 1118 Budapest, Budaörsi út 49-53.
  • 1118 Budapest, Schweidel utca 2-4.
  • 1135 Budapest, Lehel utca 41.
  • 2381 Táborfalva, Tarcsay út 82.
  • 8000 Székesfehérvár, Mészáros Lázár utca 1.
  • 8200 Veszprém, Jutasi út 93.
A szervezet megalakításának dátuma: 2022. november 1.

Oldalunk sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése érdekében.